Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
lifestyle

Mercedes-Benz wskoczył na Teslę dzięki zautomatyzowanej jeździe poziomu 3

Pozwoli to kierowcy na jeszcze większą swobodę bez konieczności faktycznego kontrolowania pojazdu.

HQ

W przeważającej części wydawało się, że Tesla jest złotym standardem dla funkcji zautomatyzowanej jazdy, ale to się najwyraźniej zmieniło. Ponieważ Mercedes-Benz ogłosił, że osiągnął Level 3 zautomatyzowaną jazdę i że zostanie on najpierw wprowadzony do pojazdów konsumenckich w 2024 r. S-Class i EQS Sedans do użytku w niektórych stanach w USA.

To, co odróżnia Level 3 od Level 2 w innych samochodach, to znacznie większa swoboda kierowcy, w tym możliwość faktycznego odwracania wzroku od drogi, aby obejrzeć film, porozmawiać z pasażerem, zagrać w grę i tak dalej, podczas gdy samochód kontroluje i jedzie z prędkością 40 mil na godzinę.

System ten jest znany jako Drive Pilot i jako Mercedes-Benz's dyrektor ds. technologii, Markus Schäfer stwierdza: "Nasz DRIVE PILOT robi duży krok naprzód w tym kierunku i stawia nas w czołówce innowacji w niezwykle ważnej dziedzinie zautomatyzowanej jazdy. DRIVE PILOT po raz kolejny pokazuje, że nasz pionierski duch jest częścią naszego DNA."

Należy powiedzieć, że jest to obecnie dozwolone tylko w stanie Nevada, ale Mercedes-Benz naciska na zgodność w Kalifornii i innych miejscach.

To jest reklama:
Mercedes-Benz wskoczył na Teslę dzięki zautomatyzowanej jeździe poziomu 3


Wczytywanie następnej zawartości