Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Corsair Voyager A1600

Czy możesz przesyłać strumieniowo z laptopa? AMD i Corsair uważają, że tak.

Czego brakuje na rynku? "Dedykowany laptop do przesyłania strumieniowego", zdecydował Corsair. Potem spojrzeli na Elgato i powiedzieli; ► "Jesteś tym."

Chociaż cena wydaje się stroma, ponad 2800 za maszynę z Ryzen 7 6800HS, Radeon 6800M z 12GB GDDR6 VRAM, 16GB DDR5 RAM i 1TB NVMe, a także 16-calowy wyświetlacz IPS 240Hz w 2560 x 1600, to nie my zwykli śmiertelnicy, ale ekstremalne wykorzystanie produktów Elgato dowodzi, że jest to coś bardzo ukierunkowanego na konkretną grupę docelową, Prawdopodobnie twórcy wideo i profesjonalni streamerzy. Projekt może być jednak dla każdego, jest subtelny i industrialny w dobry sposób.

Trzeba powiedzieć, że na samej specyfikacji trudno to porównać. Nie ma wielu innych komputerów, które mają Ryzen 7, ale karta graficzna o pojemności 12 GB lub więcej, to samo dotyczy panelu. ROG G15 jest prawdopodobnie najbliższy pod względem specyfikacji, z gorszą kartą graficzną, ale także tylko o 600 funtów taniej. I nie mają tego dziwnego projektu, w którym zawiasy komputera są zablokowane, pozostawiając dużą dziurę pod ekranem, aby przyciski dotykowe znajdujące się za panelem LCD mogły naprawdę zostać porysowane i porysowane. Nie rozumiem tej logiki.

Corsair Voyager A1600

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w Voyager A1600, jest duży pasek makr S u góry, z ładnym logo Corsair pośrodku, które zmienia się w wyraźny wskaźnik baterii. Przyciski można zaprogramować i chociaż pomysł jest dobry, osobiście wolałbym przyciski dotykowe zamiast interfejsu dotykowego. Jest to oczywiście integracja oprogramowania Elgato Stream Deck i ich oprogramowania kamery. Kamera 1080p 30fps z rozsądnym mikrofonem jest zintegrowana z tego samego powodu. Przede wszystkim cieszę się, że fizyczny przycisk wyłącza kamerę. I zgadzam się, że niemiecko-neonowo-żółty i czarny to kolory Corsair, ale klapa przed kamerą nie powinna być w takim żółtym kolorze, gdy reszta kadru jest w czerni. Wystaje zdecydowanie za bardzo.

To jest reklama:

Istnieje wiele połączeń, takich jak USB-4 z Thunderbolt 3, który jest nowym standardem USB-C 40 Gb / s, który obsługuje własny Slipstream Corsair. Jest też np. połączenie np. z myszami za pomocą fal radiowych i DBS, co nie jest w żaden sposób wyjaśnione. Zasadniczo jest to integralna część WIFI 6E i jest czymś dodatkowym, z którego mogą korzystać systemy WIFI firmy Qualcomm (Dual Band Simultaneous), gdzie jednocześnie używasz pasma 2,4 GHz i 5 GHz, aby uzyskać mniejsze opóźnienie sygnału. To nic nowego, ale Qualcomm są stworzone specjalnie do gier przez WIFI. Jednak absolutnie nic nie rozumiem o tym, że Voyager A1600 nie ma portu Ethernet i HDMI. 100% bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe i jednoczesne granie nie wydaje się odpowiedzią, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że WIFI poza Europą Północną rzadko jest czymś, o czym można krzyczeć. Tak, możesz wyciągnąć Displayport przez złącze USB-C, ale znowu, dlaczego nie mieć w nim portu HDMI?

Klawiatura jest całkiem ładna. Pod znajdują się diody LED Capellix, a przełączniki Cherry MX ULP są używane. Jest solidny, dotykowy i wszystkie klawiatury powinny być przynajmniej takie wykonane. Muszę przyznać, że chociaż technicznie jestem bardzo przeciwny gładzikom do czegokolwiek innego niż absolutnie podstawowe zastosowanie, ten gładzik Microsoft Precision w szkle jest faktycznie dobrze wykonany, a nawet wygodny w użyciu. To tak, jakby tarcie między palcami a samą płytą w dużej mierze zniknęło - to wspaniałe.

Corsair Voyager A1600

Niestety, jedyny port USB-A znajduje się po prawej stronie, co nigdy nie jest inteligentne, gdy używasz przewodowej myszy i jesteś praworęczny. Mógł być po prostu umieszczony po lewej stronie. W rzeczywistości należało założyć, że skoro projekt całkowicie przekształcił się w USB-C, port USB-A to za mało. Ponadto możesz oczywiście korzystać z Slipstream, ale jest on obsługiwany tylko przez najnowsze i najdroższe urządzenie Corsair, więc jeśli nie chcesz korzystać z Bluetooth, jesteś zmuszony użyć jednego portu USB-A, który jest dostępny dla twojej myszy.

To jest reklama:

Głośniki są w porządku dla laptopa, lepsze niż wiele innych, ale co zabawne, nie warte dużo więcej. Jest dobre rozpoznawanie mowy i coś przypominającego prawdziwy średni zakres. Mówienie o dźwięku Dolby Atmos z pary głośników laptopa, które twierdzą, że "nawet najbardziej subtelne warstwy i szczegóły ożywają", jest ogólnie nieco denerwujące. Twierdzę, że jest to fizycznie niemożliwe z ograniczeniami laptopa fizycznie i ekonomicznie. Część streamingowa działa lepiej niż myślisz; Wykonywanie funkcji za pomocą tego paska dotykowego jest dość proste, ale cała część przesyłania strumieniowego jest również bardzo dominująca w sposobie konfiguracji interfejsu.

Komputer jest dość ciężki na 2, 4 kg, a bateria ma 99 Wh. Corsair mówi, że mają osiem godzin odtwarzania wideo, muszę przyznać, że dostałem tylko nieco ponad pięć godzin. Pamiętaj, że tam działa tylko na zintegrowanej karcie graficznej i ma wyłączoną prawdziwą rzecz.
Ekran jest prawdziwą gwiazdą - jest fantastycznie spójny w odwzorowaniu kolorów i jest to jeden z niewielu przypadków, w których mam takie samo poczucie jakości jak oddzielny monitor. Zwykle nie przepadam za 16:10 i nadal nie jestem, ale mając na uwadze profil hardcore streamingu, przynajmniej ma to sens. 240 Hz jest całkiem przyjemne, gdy się do tego przyzwyczaisz, i to dość dziwne wrócić do 144 Hz, czuje się, cóż, mniej płynne, mniej organiczne. Czas reakcji wynosi 3 ms, jest to IPS i nie ma określonego pokrycia DCI-P3.

Większość z nich jest zarządzana przez oprogramowanie ICUE, ale brakuje mi łatwego sposobu na aktualizację GPU i chipsetu przez ICUE. Musisz wiedzieć, jak to zrobić sam teraz i myślę, że powinno to zostać zintegrowane, gdy wszystko inne będzie łatwe i dostępne. Nie będzie również mierzyć, jaka jest temperatura procesora, co muszę powiedzieć, że jest dość istotne. W rzeczywistości bardzo trudno było mi znaleźć jakiekolwiek oprogramowanie, którego mógłbym użyć, aby uzyskać dostęp do czujnika temperatury procesora.

Chłodzenie w maszynie nie jest zbyt dobrze opisane, ale uruchomiłem wszystko na maksymalnym ustawieniu podczas testów porównawczych. To również kosztowało 51dB na mierniku ciśnienia akustycznego. GPU działa normalnie w temperaturze 51 stopni, a następnie wzrasta do 78 po naciśnięciu do granic możliwości.

A tak do występu. Ogólnie rzecz biorąc, wiele gier nie działało w standardowej rozdzielczości 1440p, ale utrzymywało 1600p. W związku z tym liczby mogą być trudne do porównania.

Corsair Voyager A1600

Test porównawczy 3D


 • Szpieg Czasu: 4997

 • Time Spy Extreme: 7478

 • Speed Way: 1904

Assassin's Creed Valhalla


 • 1080p: 125

 • 1600p: 82

Cyberpunk 2077 uden Ray Tracing


 • 1080p: 95,83

 • 1600p: 56,28

Dirt 5


 • 1600p: 83,7

The Division 2


 • 1600p: 67

Total War: Warhammer III


 • 1080p: 77,1

 • 1600p: 46,4

Far Cry 6


 • 1600p: 94

Patrząc na liczby, i tak, są one wypaczone przez to, że jest to 1600p, a nie 1440p dla wielu, ale w jego mocnym punkcie cenowym powiedziałbym, że wydajność wynosi co najmniej 10%, aw niektórych przypadkach nawet 15%, poniżej tego, czego rozsądnie oczekiwałbym od tak kosztownej maszyny.

Tak, jestem w pełni świadomy, że ma to na celu streaming, ale jeśli nie masz żadnego headroomu, tj. Żadnej wydajności w rezerwie, to granie i przesyłanie strumieniowe w tym samym czasie może szybko stać się problemem, zwłaszcza jeśli jest to gra, która może powodować duże wahania wydajności.

Ponadto istnieją pewne wybory projektowe i pominięcia, które trudno mi zrozumieć, na przykład brak portu HDMI i pojedynczego portu USB-A. Z drugiej strony ekran jest fantastyczny, więc nie jest tak, że to zły początek, ale być może powinni byli pozwolić kilku osobom więcej na to, jak taki komputer powinien być zaprojektowany, co należy założyć, że zrobili to z tak przyjaznym dla użytkownika systemem przesyłania strumieniowego i paska dotykowego.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Wszystko w jednym centralnym pakiecie, świetny ekran, przyjazny dla użytkownika streaming.
-
Wydajność i cena nie pasują do siebie, brakuje łączności, robi więcej hałasu niż powinien.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Corsair Voyager A1600

Corsair Voyager A1600

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kim Olsen

Czy możesz przesyłać strumieniowo z laptopa? AMD i Corsair uważają, że tak.Wczytywanie następnej zawartości