Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
lifestyle

Biohybrydowy robot chodzi używając mięśni myszy

To jak dotąd najszybciej poruszający się robot mięsny.

HQ

Wykorzystując mięśnie myszy, miękkie rusztowania drukowane w 3D i bezprzewodowe chipy LED, zespół naukowców wdrożył nowy projekt biohybrydowego robota, który może chodzić samodzielnie.

Choć może nie być tak szybki i dynamiczny jak roboty Boston Dynamics, nadal jest to najszybciej poruszający się robot biohybrydowy, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, nawet jeśli jest to powolny, przerażający ruch, gdy na niego patrzysz.

Mimo to mysz-cyborg zdołała dokonać imponujących wyczynów, w tym znaleźć drogę przez labirynt, przesuwać obiekty i używać prostych narzędzi. Nie ma nawet żadnego zasilania na pokładzie.

Podczas gdy roboty biohybrydowe są nowsze niż tradycyjne, mechaniczne, istnieją pewne interesujące osiągnięcia, które mogą pochodzić z połączenia żywych części z maszyną. Istnieje potencjał reprodukcji tych biohybryd, co z pewnością podsyci obawy przed inwazją robotów u każdego, kto je ma.

To jest reklama:

Dzięki, Inverse.

Biohybrydowy robot chodzi używając mięśni myszy


Wczytywanie następnej zawartości