Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

AOC AG275QZ

27" QHD, IPS, 270Hz i jest świetny.

Seria Agon firmy AOC przeszła do piątej generacji. AG275QZ to 27-calowy monitor gamingowy z panelem IPS, pracujący z częstotliwością 270 Hz i obsługujący VRR. Monitor skupia się na tym, co ważne, ponieważ jest mniej świateł RGB. Jest również mniej czerwony i obciążony bardziej czarnymi częściami. Jest to elegancki i prosty monitor.

Opcje regulacji mechanicznej są obfite. Kąt widzenia można regulować we wszystkich trzech osiach, w tym obrotowy. Podstawa monitora ma kształt litery A i można łatwo zmieścić ten monitor z podstawką na mniejszej przestrzeni formy. Wreszcie, jako dodatkowy bonus, po prawej stronie monitora znajduje się funkcja premium: opcjonalny stojak na słuchawki, który można wepchnąć do wnętrza monitora, jeśli zdecydujesz się go nie używać.

Po prawej stronie z tyłu znajduje się również drążek sterujący, który jest lekko luźny i działa również jako przycisk start. Osobny przycisk startowy byłby moim zdaniem lepszym wyborem. Menu konfiguracji jest na szczęście przejrzyste i logiczne w użyciu z wbudowanym drążkiem sterującym.

AOC AG275QZ

Porty są zgodne z oczekiwaniami, jeśli chodzi o HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4, ale jest pięć portów USB 3.2: cztery USB-As i jeden USB-B do zasilania dodatkowych urządzeń.

To jest reklama:

Nowy panel IPS 270 Hz bardzo dobrze prezentuje kolory. Podczas korzystania z sRGB jest jeszcze lepiej, ale nie można regulować jasności ani kontrastu monitora. Dzięki sRGB jasność wynosi 150 cd, co dla wielu nie wystarcza w jasno oświetlonym pomieszczeniu. Jeśli nie zdecydujesz się na użycie sRGB, jasność może zostać potrojona. Kolory nie są tak dobre, ale po kilku korektach mogą być znacznie lepsze.

Problem z monitorami IPS to poświata IPS i jest również tutaj. Można to zobaczyć w trybie 270 Hz, gdy piksele "przestrzelą" lub są zbyt jasne. Nie można używać tego monitora w trybie HDR, ponieważ maksymalna jasność jest zbyt umiarkowana (nawet jeśli HDR400 jest obsługiwany).

Podsumowując, jest to dobry monitor do gier, nawet z poświatą IPS. Do gier jest to fantastyczny monitor, ponieważ w chwili pisania tego tekstu nie widziałem lepszego 27-calowego systemu QHD. Nie jest to najtańsza opcja, ale jest szybka i ma dobrą jakość obrazu.

AOC AG275QZAOC AG275QZ
To jest reklama:
09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
AOC AG275QZ

AOC AG275QZ

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kalle Hahl

27" QHD, IPS, 270Hz i jest świetny.Wczytywanie następnej zawartości